Co robić w domu?

co robic w domu kurs gotowania polishyourcooking lelcia kuchnia malezyjska haftowanie gra na pianinie online

Już od prawie miesiąca większość z nas siedzi zamknięta w domu. Najczęściej słyszymy, aby w tym czasie rozwijać swoje pasje, uczyć języków, rozciągać się, czytać dużo książek i nadrabiać seriale.

Co jeszcze można polecić na czas #zostańwdomu? Poniżej przedstawię Wam kilka propozycji, które znalazłam w sieci. Z jednej nawet skorzystałam i było to wspaniałe doświadczenie!

Warsztaty kulinarne on-line

Polish Your Cooking to warszawska firma, która organizuje warsztaty kulinarne. Na czas epidemii przenieśli je do sieci!

Jak to działa? Opiszę Wam to na podstawie swojego doświadczenia, ponieważ sama uczestniczyłam w warsztatach kuchni malezyjskiej! Dostęp do warsztatu on-line kosztuje 60 złotych. Zakupy dla jednej osoby to również koszt 60 złotych, więc przy dwóch osobach wyszło 180 złotych. Dodam, że na warsztaty zostaliśmy zaproszeni przez firmę, więc nic nie płaciliśmy, a równowartość kwoty przelaliśmy na konto schroniska w Dąbrówce.

Na maila dostajemy przepisy, a w dzień warsztatów pod naszymi drzwiami pojawiają się wszystkie potrzebne produkty. Paczki są starannie opisane, jedną z nich należy wstawić do lodówki. U nas można było znaleźć kalmary, krewetki, makaron ryżowy, ogórka, a nawet 3 jajka! Były również sosy i odmierzone przyprawy, takie jak laska cynamonu, anyż czy kardamon.

Planowo o godzinie 18:00 połączyliśmy się z kucharzami. Atmosfera była bardzo luźna, dużo żartów, a na czacie można było zadawać pytania. Sporo ciekawostek, wszystko tłumaczone krok po kroku. Gotowaliśmy ponad trzy godziny!

kuchnia malezyjska warsztaty kulinarne lelcia kuchnia asus corona zostanwdomu monstera wyspa aneks kuchenny polishyourcooking
Tak wyglądała nasza kuchnia na samym początku…

kuchnia malezyjska warsztaty kulinarne lelcia kuchnia asus corona zostanwdomu monstera wyspa aneks kuchenny polishyourcooking
… a tak w trakcie gotowania! Dobrze, że nasza „półwyspa” ma ponad 2 metry długości i 90 centymetrów szerokości!

Po pierwszych dwóch daniach mieliśmy około 20 minut przerwy, aby wszystko na spokojnie zjeść. Jak wyszło? Muszę Wam powiedzieć, że potrawy były PRZEpyszne!

kuchnia malezyjska warsztaty kulinarne lelcia kuchnia asus corona zostanwdomu monstera wyspa aneks kuchenny polishyourcooking curry laksa nasi lemak
Na zdjęciu: Nasi Lemak oraz Curry Laksa.

Na instagramie opisałam dokładnie jakie dania przygotowaliśmy.

https://www.instagram.com/p/B-rR49TlN7Z/

Zamów jedzenie z restauracji i… zrób je sam!

O co chodzi? Na czas epidemii dużo restauracji, a szczególnie pizzerie, oferuje możliwość zamówienia poszczególnych składników, podczas gdy samo danie przygotowujemy już w domu. Dowożone jest do nas ciasto na pizzę, sos, farsz, a nadanie pizzy kształtu i wstawienie jej do pieca leży już po naszej stronie!

Osobiście jeszcze z takiej opcji nie korzystałam, ponieważ w Gdańsku nie mogłam znaleźć takiej knajpy, ale wiem, że oferuje to na przykład Czerwony Piec z Gdyni. Z kolei w Pasta Miasta dostaniecie makaron, który sami przygotujecie w domu!

Pamiętajcie, żeby wspierać swoje ulubione restauracje. Mamy poważny kryzys i niesamowicie dotyka on gastronomię. My staramy się przynajmniej raz w tygodniu zamawiać z naszych ulubionych miejscówek, żeby po zakończeniu epidemii one dalej istniały, a ludzie tam zatrudnieni mieli pracę.

Malowanie po numerach

To rozwiązanie dla osób, które zawsze chciały spróbować coś namalować, ale były świadome swojego braku talentu. Sama nie wiedziałam, że istnieje taki sposób na tworzenie obrazów! W zestawie macie wszystko czego potrzebujecie, nawet farbki i pędzle.

Szukajcie na Allegro oraz stronie Artimento.

Kurs grania na pianinie on-line

Macie w domu sprzęt ale potrzebujecie kilku lekcji, żeby przypomnieć sobie jak się na nim gra? Dzisiaj możecie podjąć taki kurs on-line. Sprawdźcie ofertę szkolapianina.pl.

Naucz się haftować!

Zamów zestaw startowy, który będzie zawierać wszystko, czego potrzebujesz! Nawet pisaki, szpileczki, tamborek! Do tego oczywiście instrukcja, jak kroku po kroku wyhaftować swoje pierwsze dzieło!

Takie zestawy znajdziesz w Mereshka Shop. Ceny startują już od 65 złotych.

Zapisz się na kurs szycia na maszynie

Oczywiście on-line! Takie cuda oferuje Twoje Wykroje. Oczywiście będziesz potrzebować do tego maszyny, ale jeśli już taką masz i tylko się kurzy, to czas najwyższy zacząć coś z nią robić.

Podsumowanie

Dajcie znać czy skorzystaliście z którejś propozycji oraz czy sami polecacie tego typu rozrywki! Ja póki co korzystałam z warsztatów gotowania i byłam oczarowana. Z pewnością je jeszcze powtórzę!

4 komentarze

  1. Mnie strasznie zainteresowało te malowanie obrazu 😁 tym bardziej że remontuje dom i chciałam kupić obraz,A tu powiesić coś co samemu się malowalo to ekstra 😁

    1. Tak! To może być super opcja, podglądałam na YT jak to się robi i wychodzi całkiem fajnie! 🙂

  2. Ale super pomysły! Zaintrygowało mnie to malowanie, chyba się na cos skuszę 🙂 Ja polecam też kursy językowe przez skype, teraz można się łączyć ze szkołami językowymi na całym świecie. A przy okazji – prześwietnie się słuchało ostatniego podcastu o firmie. Sama prowadzę od pół roku działalność i miło było posłuchać o doświadczeniach innej osoby.

    1. Tak kursy językowe też są super, ja cały czas czegoś dla siebie szukam, ale ostatnio mam tyle pracy, że nawet nie mam chwili na nudę 😀 Ten obraz też mnie kusi, bo ja jestem totalnym beztalenciem plastycznym, a to może być fajna zabawa!
      Dziękuję za miłe słowa odnośnie podcastu!

Dodaj komentarz